1. Комахи - перші живі істоти, які з'явилися на Землі, більше 400 млн років тому. З тих пір вони пережили п'ять масових катаклізмів і виявилися більш живучими, ніж тіранозаври.
2. Зараз у світі налічується близько 20 тис. видів бджіл. А щоб виробити 500 г меду, одній бджолі необхідно 10 млн разів злітати від вулика до квітки і назад.
3. Самка таргана здатна за рік відкласти більше двох мільйонів яєць. Крім того, тарган може дев'ять днів жити без голови.
4. Вага комах, яких за рік з'їдають всі павуки на Землі, більше сукупної ваги всіх, хто живе на планеті людей.
5. Існує близько 35 тис. відомих видів павуків і весь час відкриваються нові.
6. У крові снігових скорпіонів міститься антифриз, завдяки чому вони можуть витримувати температуру аж до мінус 6 градусів за Цельсієм. Однак якщо такого скорпіона взяти в руку, то він помре.
7. У самця щипавки два пеніса, кожен з яких по довжині перевищує саму щипавками. Ці органи дуже крихкі і легко ламаються, ось чому комаха народжується із запасним.
8. Мурахи ніколи не сплять. У світі майже стільки ж видів мурах ( 8800 ) скільки птахів ( 9000).
9. Метелики пробують смак їжі за допомогою задніх лапок. А колір їх крил створюється крихітними лусочками, які відбивають світло.
10. Аборигени готують деревних личинок " вітчетті ", валяючи їх у гарячій золі. Таким чином, вони за смаком стають схожими на омлет.
11. У бджіл п'ять очей. Три у верхній частині голови і два спереду. Медоносна бджола махає крилами зі швидкістю 11 тис. 400 разів на хвилину, створюючи характерне дзижчання.
12. Існує близько 400 тис. відомих видів жуків. Розміри найбільшого, жука- титана, можуть досягати 17 см.
13. Стрикози - самі швидші комахи. Швидкість їх рух досягає 57 км / год.
14. Личинки " вітчетті " найкраще вживати в їжу живими. Десять великих личинок забезпечують дорослу людину усіма білками, вуглеводами і жирами.
15. Комахи є їжею, багатою білком, вуглеводами, вітамінами і мінералами. У Таїланді вони вважаються делікатесом, там популярні смажені цвіркуни і саранча.
16. Дитинчата павуків Amarobia після народження з'їдають свою матір. Деякі самки починають пожирати самців ще під час спарювання. Таким чином, покійний батько стає їжею для свого потомства.
17. У цвіркунів вуха розташовані на передніх ногах, крім того, по цвіркунам можна визначити температуру : для цього потрібно підрахувати кількість стрекотіння в хвилину, розділити на два, потім додати дев'ять і знову розділити на два. В результаті вийде температура в градусах Цельсія.
18. Приблизно третина всіх комах є м'ясоїдними і більшість полюють за їжею, а не харчуються падаллю і відходами.
19. Коники можуть стрибати на відстань, яка більш ніж в 40 разів перевищує довжину їхнього тіла, а блоха - на відстань, що в 130 перевищує її довжину.
20. На планеті на кожній квадратній милі в жилих районах живуть більше 26 млрд комах. За оцінками вчених, існує ще 5-10 млн невідомих науці видів.
21. Крихітні жалкі комахи, мокреці, махають крилами з неймовірною швидкістю 62 тис. 760 разів на хвилину.
22. Володимир Набоков, автор " Лоліти", особисто відкрив кілька видів метеликів, на честь нього одна з них названа.
23. Домашні мухи зазвичай живуть біля місць, де вони вивелися, однак з'ясувалося, що під дією вітру вони можуть переміщатися на відстань аж до 45 км.
24. Найбільший нічний метелик в світі - Attacus Altas. При розмаху крил 30 см його часто помилково приймають за птицю.
25. Рій пустельної сарани може складатися з 50 млрд комах. Оскільки кожна сарана може з'їсти кількість їжі, рівну її власній вазі, в день цей рій пожирає за вагою в чотири рази більше їжі, ніж всі жителі Нью -Йорка.
|